ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11143257
*
nr 1114 3257
Spegel
3-delad, höjd: 50 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 juni 2017
kl 18:54:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/6 16:25:27
1
400 kr
10/6 16:16:44
2
200 kr
10/6 16:16:44
1
250 kr (Budbetjänt)
11/6 16:11:40
3
350 kr
11/6 16:11:40
1
400 kr (Budbetjänt)
11/6 16:12:00
3
450 kr
12/6 18:37:56
1
600 kr
12/6 18:47:18
3
600 kr
12/6 18:47:18
1
600 kr (Budbetjänt)
12/6 18:47:32
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1114 3257
Spegel
3-delad, höjd: 50 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 juni 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/6 16:25:27 | 1 | 400 kr |
10/6 16:16:44 | 2 | 200 kr |
10/6 16:16:44 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
11/6 16:11:40 | 3 | 350 kr |
11/6 16:11:40 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
11/6 16:12:00 | 3 | 450 kr |
12/6 18:37:56 | 1 | 600 kr |
12/6 18:47:18 | 3 | 600 kr |
12/6 18:47:18 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
12/6 18:47:32 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:14